e-mustahsil geçişi

e-Müstahsil Makbuzu (e-MM) uygulaması, oluşturulan e-müstahsil makbuzlarının GİB tarafından belirlenen kurallara uygun olarak dijital ortamda oluşturulması ve raporlanmasını sağlamaktadır.Logo e-Müstahsil Makbuzu uygulaması sayesinde hem kağıt hem de elektronik ortamda muhafazası sağlanmaktadır.Müstahsil makbuzu nedir? Kimler e-müstahsil makbuzu düzenler? Vergiye Tabi olan (vergi dairesine kayıtlı) Sebze Meyve Komisyoncuları veya deftere tabi olan Çiftçiler, defter tutmayan çiftçilerden ürün satın aldıklarında, aldıkları ürünler karşılığında müstahsil makbuzu düzenlerler. Müstahsil makbuzu bu tip durumlarda düzenlenip kesilmesi gereken zorunlu bir ticari belgedir.İmzalatılan belgenin kopyası ürün alan tüccarda, aslı ise deftere tabi olmayan üreticide kalır.

Vergi mükellefi olmayan çiftçiler, Logo e-MM ile müstahsil makbuzlarının hazırlanıp gönderilmesi süreçlerini mevzuata uygun şekilde gerçekleştirebiliyor.

Logo e-MM kullanıcıları, tüm müstahsil makbuzu işlemlerinde zaman ve maliyet tasarrufu elde ediyor.
Logo e-MM üzerinden kesilen tüm elektronik müstahsil makbuzları, 10 yıl süreyle sistem üzerinde saklanıyor. Böylece arşiv maliyetlerinden de tasarruf ediliyor.

Daha önce kesilmiş makbuzların incelenmesi ya da kayıtlı alıcılara yeni makbuz kesilmesi gerektiğinde, verilere Logo e-MM üzerinden kolayca erişim sağlanıyor.

Mevzuattaki güncellemeler doğrultusunda sürekli yenilenen Logo e-MM ile kullanıcılar, mütahsil makbuzu işlemlerinde mevzuata uyumu garanti altına alıyor.

ICN Yazılım & Bilişim Teknolojileri
MERKEZ: Ostim Mahallesi 1315 Ak OSB
İş Merkezi No:163 / 81, 06378
Yenimahalle / ANKARA

  (0850) 888 06 34
  0532 427 01 63

ŞUBE: Yeniyol Mahallesi
Gazi 14.Sokak No:5-A
ÇORUM
  (0364) 234 0 234
  0532 139 15 08

  info@icnbilisim.com

Bülten Abonelik

E-mail Adresinizi kayıt ettirerek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Dia Yazılım Bayi